روغن سیاه دانه شفای کردستان موجب براق شدن ناخن هایتان می شود

برخی تحقیقات نشان می دهد که روغن سیاه دانه شفای کردستان می تواند برای تثبیت سطح قند خون مفید باشد در واقع، یک بررسی از 7 مطالعه نشان داد که سیاه‌دانه می‌تواند به بهبود نشانگرهای متعدد کنترل قند خون از جمله سطح انسولین و سطح قند خون در طول روزه‌داری و بعد از غذا کمک کند.

بررسی دیگری از 23 مطالعه یافته‌های مشابهی داشت و اشاره کرد که سیاه‌دانه در کاهش قند خون ناشتا و کاهش سطح هموگلوبین A1C، که معیاری برای کنترل طولانی‌مدت قند خون است، مؤثر است.

علاوه بر این، بررسی 17 مطالعه حتی به این نتیجه رسید که روغن سیاه دانه در کاهش سطح قند خون ناشتا مؤثرتر از پودر سیاه دانه است.

چندین مطالعه نشان داده اند که روغن سیاه دانه می تواند علائم اگزما را کاهش دهد، یک بیماری پوستی که با خشکی و خارش پوست مشخص می شود.

روغن

یک مطالعه کوچک در سال 2012 نشان داد که روغن سیاه دانه به اندازه کرم بتامتازون، نوعی کورتیکواستروئید، در بهبود کیفیت زندگی و کاهش شدت اگزمای دست زمانی که به صورت موضعی دو بار در روز به مدت 4 هفته استفاده شود، موثر است.

یک مطالعه حیوانی همچنین نشان داد که تجویز خوراکی و موضعی تیموکینون، ترکیبی که در روغن سیاه دانه یافت می شود، التهاب را کاهش داد و علائم اگزما را در موش ها بهبود بخشید.

روغن سیاه دانه همچنین می تواند باعث بهبود زخم شود و از باکتری های مضر محافظت کند. این به طور بالقوه می تواند به جلوگیری از عفونت های پوستی مرتبط با اگزما کمک کند با این حال، مطالعات جدیدتر و با کیفیت بالا در انسان هنوز مورد نیاز است.

تحقیقات نشان می دهد که روغن سیاه دانه می تواند به پیشگیری از سندرم متابولیک کمک کند، مجموعه ای از شرایط که می تواند خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را افزایش دهد.

در یک مطالعه روی 55 فرد مبتلا به فشار خون بالا، شرکت کنندگان 2.5 میلی لیتر روغن سیاه دانه را دو بار در روز به مدت 8 هفته مصرف کردند. در پایان مطالعه، افرادی که این درمان را دریافت کردند، چندین پیامد مثبت داشتند.

آنها کاهش سطح فشار خون دیاستولیک، کلسترول تام، کلسترول LDL (بد) و قند خون ناشتا را تجربه کردند که همگی اجزای سندرم متابولیک هستند.

چندین مطالعه دیگر نشان داده اند که روغن سیاه دانه ممکن است با کاهش چربی شکم، کاهش قند خون، و بهبود سطح کلسترول و فشار خون، عوامل خطر ابتلا به سندرم متابولیک را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.