ساخت که سنگ مرمریت چهرک به مانیتور لمسی تبدیل می شود

عوامل طبیعی می توانند مسئول خراب شدن سنگ مرمریت چهرک باشند اثرات آب و هوا و تغییرات حرارتی می تواند به طور قابل توجهی بر دوام سنگ تأثیر بگذارد.

به دلیل تخلخل آن آب زیادی جذب نمی کند اما حتی کمی انحلال آب می تواند آن را خراب کند زیرا نسبت به آب باران با اسیدی خفیف واکنش پذیری بالایی دارد.

حلالیت ذاتی آن در اسید می تواند بر سنگ مرمر تأثیر بگذارد هر نوع فلزی مانند مس یا برنز می تواند باعث لکه شدن سنگ مرمر شود منبع همچنین می تواند اجزای داخلی و ساختاری باشد همچنین می تواند به دلیل شستشوی آب ایجاد شود.

کربنات کلسیم موجود در سنگ آهک زمانی که در آب معلق می شود، پس از تبخیر آب، پس از بازگشت به سطح به تراورتن تبدیل می شود. یکی از ویژگی‌های تراورتن، حرکت حباب‌های هوا است که توسط آب داغ ایجاد می‌شود. زمانی که آب سرد است می توان عقیق را نیز همراه با آن یافت.

سنگ

آب گرم برای تمیز کردن سنگ مرمر همراه با صابون ظرف ملایم که PH خنثی است، بهترین است، بنابراین بر خواص سنگ مرمر تأثیر نمی گذارد زیرا پاک کننده های اسیدی می توانند سنگ مرمر را خراب کنند.

پارچه های میکروفیبر می توانند برای تمیز کردن باقی مانده صابون و خشک کردن سطح سنگ مرمر بدون مالش دادن زیاد آن مناسب باشند.

سنگ مرمر دارای منافذ ریز یا سوراخ های ریز است زیرا مایعات و هوا در فرآیند دگردیسی جذب می شود از آنجایی که احتمال ریختن روی میزهای مرمر وجود دارد، سطح سنگ مرمر نیاز به آب بندی دارد.

مواد آب بندی در یک دوره زمانی منقضی می شوند و این فرآیند باید تکرار شود برای تمیز کردن سطوح مرمر باید از صابون های غیر ساینده یا پاک کننده های خنثی PH استفاده شود.

سنگ مرمر صیقلی دارای سطحی براق و بسیار بازتابنده است بسیار صاف است اما به راحتی مستعد خارش و خراش است سنگ مرمر تراش کمتر انعکاس دارد و دارای سطح صاف است.

اما به دلیل داشتن روکش مات به جای سنگ مرمر صیقلی انتخاب شده است سنگ مرمر با توجه به اینکه منافذ سنگ به سطح نزدیک تر از سنگ مرمر صیقلی است، امکان لکه های بیشتری را خواهد داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.