چسب صنعتی 8888 موجب مرگ ماهی های دریای خزر شد

چسب صنعتی 8888 در بسیاری از کاربردهای غیر ساختاری استفاده می شوند این چسب ها بر اساس رزین های ترموپلاستیک که در دماهای بالا بدون تخریب ذوب می شوند، به عنوان مایعات داغ روی چسب اعمال می شوند.

پلی استرها، پلی وینیل ها و رزین های فنولیک نیز در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، اما دارای محدودیت های پردازش یا عملکرد هستند  چسب های با دمای بالا مانند پلی آمیدها بازار محدودی دارند.

پلیمرهای رایج شامل پلی آمیدها، پلی استرها، اتیلن-وینیل استات، پلی اورتان ها و انواع کوپلیمرها و الاستومرهای بلوکی مانند لاستیک بوتیل، کوپلیمر اتیلن-پروپیلن و لاستیک استایرن-بوتادین می باشد.

ذوب داغ کاربرد گسترده ای در زمینه های خودرو و لوازم خانگی پیدا می کند با این حال، کاربرد آنها به دلیل عدم استحکام در دمای بالا محدود می شود، دمای بالای استفاده برای اکثر ذوب های داغ در محدوده 40-65 درجه سانتی گراد (تقریباً 100-150 درجه فارنهایت) است.

چسب

به منظور بهبود عملکرد در دماهای بالاتر، به اصطلاح ذوب های داغ ساختاری – ترموپلاستیک های اصلاح شده با یورتان های واکنشی، یورتان های قابل درمان با رطوبت، یا پلی اتیلن اصلاح شده با سیلان  توسعه یافته اند

چنین تغییراتی می‌تواند منجر به افزایش چسبندگی لایه‌برداری، قابلیت حرارتی بالاتر (در محدوده ۷۰ تا ۹۵ درجه سانتی‌گراد [۱۶۰ تا ۲۰۰ درجه فارنهایت])، و بهبود مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش شود.

چسب های حساس به فشار یا PSA ها، بازار صنعتی و تجاری بزرگی را به شکل نوارها و فیلم های چسبنده به سمت بسته بندی، نصب و بست، ماسک، و کاربردهای الکتریکی و جراحی نشان می دهند.

هنگامی که سطوح تحت فشار اعمال شده کوتاه در دمای اتاق جفت می شوند، PSA ها می توانند چسبندگی ها را با هم نگه دارند تفاوت این چسب ها با سیمان های تماسی در این است که سیمان های تماسی نیازی به فشار ندارند.

مواد مورد استفاده برای فرمولاسیون سیستم های PSA شامل لاستیک های طبیعی و مصنوعی، الاستومرهای ترموپلاستیک، پلی آکریلات ها، پلی وینیل آلکیل اترها و سیلیکون ها می باشد.

این پلیمرها، هم در فرمولاسیون مبتنی بر حلال و هم در فرمولاسیون مذاب داغ، به عنوان یک پوشش روی بستری از کاغذ، سلفون، فیلم پلاستیکی، پارچه یا فویل فلزی اعمال می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.